Au început lucrările privind amenajare șanțuri dalate în comuna Dragomirești, administrația locală condusă de primarul Dragoș Vlădulescu face toate eforturile pentru a asigura în întreaga comună o infrastructură rutieră modernă.
Chiar edilul Dragoș Vlădulescu a anunțat că aceste lucrări de amenajare șanțuri dalare face parte dintr-un proiect amplu pe care îl realizează în asociere cu CJ Dâmbovița.
![Au început lucrările privind amenajare șanțuri dalate în comuna Dragomirești](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/08/ASFALTARE-DRAGOMIRESTI.jpg)
” Dragii mei, zilele trecute cu sprijinul Consiliului Județean Dâmbovița, pe raza comunei Dragomirești au debutat lucrări de dalare a șanțurilor laterale.
Într-o primă etapă aceste lucrări se vor concentra pe zonele în pantă și pe cele unde se înregistrează acumulări însemnate de apă din precipitații de-a lungul străzilor Principale.”, a spus primarul Dragoș Vlădulescu.
![Au început lucrările privind amenajare șanțuri dalate în comuna Dragomirești](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/08/ASFALTARE-DRAGOMIRESTI-DB.jpg)
Asfaltare DJ 702D
Tot primarul Dragoș Vlădulescu a anunț zilele trecute că s-au executat lucrări de asfaltare a DJ 702D – porțiunea de la intrarea în localitate.
Edilul Dragoș Vlădulescu a ținut să-i transmită public mulțumiri președintelui CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News