Aviz favorabil pentru următoarea etapă privind Inelul 2 de Centură al Târgoviștei și Centura ocolitoare a orașelor Pucioasa și Fieni, veste bună pentru județul Dâmbovița a fost dată chiar de președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
![Aviz favorabil pentru următoarea etapă privind Inelul 2 de Centură al Târgoviștei și Centura ocolitoare a orașelor Pucioasa și Fieni](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/08/corneliu-stefan-1.jpg)
Inelul 2 de Centură al municipiului Târgoviște și Centura ocolitoare a orașelor Pucioasa și Fieni au primit aviz favorabil de la CNAIR pentru următoarea etapă ” Astăzi, împreună cu secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Ionuț Săvoiu, am susținut în fața Consiliului Tehnico-Economic al CNAIR cele două proiecte deosebit de importante pentru dezvoltarea județului nostru.În aceste condiții, până la sfârșitul anului, vom scoate la licitație proiectarea și execuția lucrărilor.
![Aviz favorabil pentru următoarea etapă privind Inelul 2 de Centură al Târgoviștei și Centura ocolitoare a orașelor Pucioasa și Fieni](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/08/centura-pucioasa.jpg)
Centurile vor avea câte 2 benzi pe sens, noduri rutiere, sensuri giratorii, dar și pasaje și poduri. ” a declarat președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Valoarea celor două investiții se ridică la 300.000.000 de euro.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News