Bazele sportive de la Izvoarele și Voinești vor fi modernizate iar în maximum două săptămâni, acestea vor fi date în folosință, administrația locală de la Voineşti continuă cu paşi repezi programul de modernizare și dezvoltare a întregii comunități.
Edilul Gabriel Dănuț Sandu investește pe toate palierele, niciun capitol administrativ nu rămâne în urmă.
Tinerii și copiii au nevoie de crearea unor facilităţi moderne pentru petrecerea timpului liber şi practicarea diferitelor sporturi, așadar se modernizează cele două baze sportive de la Izvoarele și Voinești.
![Bazele sportive de la Izvoarele și Voinești vor fi modernizate iar în maximum două săptămâni, acestea vor fi date în folosință](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/gabriel-danut-sandu-voinesti.jpg)
Investițiile se realizează din buget local și au o valuare de 250.000 de lei.Concret, fiecare bază sportivă va avea 800 de mp, se va monta suprafață de tartan de 1,5 cm grosime. Vor fi tusate pentru handbal, fotbal și tenis de câmp
Echipa administrativă de la Voineşti, condusă de primarul Gabriel Dănuț Sandu locală și viceprimarul Constantin Popa este o echipă performantă.
„Pentru voi minunați copii ai comunei Voinești. Așa vor arăta cele două baze sportive (Izvoarele și Voinești) în maximum două săptămâni.Le meritați din plin. Felicitări pentru rezultatele obținute alături de profesorii de educație fizică și neobositul Lorin Bolbose”, ne-a declarat primarul Dănuţ Gabriel Sandu