Capitala României va găzdui Campionatul European de Lupte Seniori, ediția 2024 , între 12 și 18 februarie, cei mai buni luptători ai continentului se vor regăsi la București, într-o înfruntare sportivă menită să stabilească ierarhiile pentru medaliile europene puse în joc.
![Capitala României va găzdui Campionatul European de Lupte Seniori, ediția 2024 , între 12 și 18 februarie, cei mai buni luptători](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/lupta-seniori.jpg)
Miza este chiar mai mare, având în vedere că, deși competiția nu oferă locuri de calificare la Paris, stabilește eligibilitatea participării la Turneul Preolimpic European, fiind o bornă importantă în drumul către Paris.
Peste 950 de participanți și-au anunțat prezența, iar România va participa cu echipe complete la toate cele trei stiluri: Lupte Greco-Romane, Lupte Feminine și Lupte Libere.
Sunteți așteptați în număr cât mai pentru a-i susține! Campionatul se desfășoară la Sala Polivalentă din București (Calea Piscului 10), iar intrarea spectatorilor este liberă.
Mult succes luptătorilor tricolori! Hai, România!
Foto: @Federatia Romana de Lupte (FRL)
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News