Modernizarea Creșei nr. 2 s-a finalizat, administrația târgovișteană anunțăca este în desfășurare recepția lucrărilor.
![Modernizarea Creșei nr. 2 s-a finalizat, administrația târgovișteană anunțăca este în desfășurare recepția lucrărilor.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/cresa-2-.jpg)
Proiectul Creșa Nr 2, denumit „Extindere, reabilitare (consolidare, recompartimentare), modernizare și echipare”, cu o valoare totală de 5.351.822 lei (inclusiv TVA), a cuprins extinderea imobilului existent cu un corp nou și o suprafață dublă, precum și reabilitarea și modernizarea clădirii existente.
![Modernizarea Creșei nr. 2 s-a finalizat, administrația târgovișteană anunțăca este în desfășurare recepția lucrărilor.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/cresa-2-1-1.jpg)
A fost finanțat prin Programul Național de Dezvoltare Locală și consolidează statutul Târgoviștei ca având una dintre cele mai moderne rețele de creșe din țară. Cu o capacitate totală de peste 1000 de locuri și facilități îmbunătățite, creșele din Târgoviște oferă condiții excelente pentru educația copiilorProiectul de reabilitare, modernizare, extindere și dotare, derulat de către Primăria Târgoviște, a fost finalizat, iar copiii se vor întoarce aici imediat după vacanța de luna aceasta!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News