Comuna Dragodana se pregătește să participe la una din cele mai așteptate competiții sportive ale anului: Cupa Satelor 2024.
Această competiție este dedicată tinerilor talente din mediul rural și își propune să încurajeze sportul și fair-play-ul în rândul copiilor.

Sub coordonarea antrenorului Ionuț Preda, copiii din comuna Dragodana își vor demonstra abilitățile pe terenul de fotbal, având șansa de a concura alături de colegii lor din alte comune.
Pentru a putea participa la această competiție, comunele sunt rugate să se înscrie până pe data de 15 octombrie. Este important de menționat că pot participa elevii născuți după 1 ianuarie 2011 și care învață la şcolile din comuna respective. Aceasta este o oportunitate excelentă de a promova sportul în rândul tinerei generații, dar și de a strânge comunitatea împreună într-un spirit sănătos de competiție.
Cupa Satelor nu este doar despre fotbal; este o sărbătoare a comunităților rurale, o ocazie pentru tineri să își dezvolte abilitățile sociale, spiritul competitiv și să învețe importanța muncii în echipă. În plus față de promovarea activităților sportive, acest eveniment îi va ajuta pe participanți să creeze amintiri prețioase care vor dura o viață întreagă.