Echipa PSD Dâmbovița și-a făcut bilanțul proiectelor pe care le implementează la nivelul județului Dâmbovița, în cadrul unei conferințe de presă, susținută de președintele PSD Dâmbovița- Corneliu Ștefan alături de secretarul executiv al partidului, Cristian Stan, vicepreședintele PSD Dâmbovița- Claudia Gilia, parlamentarii PSD Dâmboviţa și de secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Ionuț Săvoiu
Au fost trecute în revistă cele mai importante proiecte de la nivelul județului.
Prin Programul Național Anghel Saligny, conducerea CJ Dâmbovița a reușit să obțină finanțare pentru 137 de proiecte în valoare totală de peste 1,37 miliarde lei, investiții care au un impact semnificativ asupra întregii comunități dâmbovițene.
Președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan a spus că cel mai important și cel mai așteptat proiect, finanțat prin Programul Național Anghel Saligny, este centura orașului Găești, un drum finanțat în totalitate de Consiliul Județean Dâmbovița și așteptat nu dar de locuitorii orașului Găești, ci de între județul Dâmbovița, un drum cu o lungime de peste 4,5 km care va rezolva în totalitate traficul din zona orașului Găești. ” Prin Programul Național Anghel Saligny avem alocată suma de 80 milioane lei, 9 milioane lei fiind suportați din bugetul Consiliului Județean. Suntem în fază de acorduri la Agenția de Mediu și sperăm ca într-un timp cât mai scurt să scoatem la licitație execuția acestei centuri ocolitoare a orașului Găești”, a declarat președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News