Furau curent din rețeaua publică, mascații le-au făcut o vizită, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște, alături de reprezentanții unui furnizor de energie electrică, au organizat o acțiune pe raza localității, pe linia depistării și sancționării persoanelor care sustrag energie electrică.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că două locuințe sunt racordate ilegal la rețeaua de furnizare a energiei electrice, prin instalații improvizate efectuate la sistemul public de iluminare stradală pe timp de noapte.
Proprietarii celor două locuințe, respectiv doi bărbați de 30 și 54 de ani, sunt cercetați în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt de energie electrică.
La acțiune au participat și luptători de la Serviciul pentru Acțiuni Speciale Dâmbovița, jandarmi și polițiști locali.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News