IMPORTANT! Primăria Niculești va face pe 20 iulie 2023, campanie de colectare a deșeurilor voluminoase, acestea vor fi colectate în locații special amenajate prin aport voluntar, sau de la limita de proprietate (la poartă) pe străzile principale de către operatorul de colectare și transport SUPERCOM.
„Vă aducem la cunoștință faptul că în data de 20.07.2023 în comuna Niculești va avea loc Campania de colectare a deșeurilor voluminoase realizată de operatorul de colectare și transport SUPERCOM SA. Deșeurile voluminoase înseamnă orice deșeu municipal ale cărui dimensiuni îngreunează manipularea acestora, altele decât deșeurile de echipamente electrice și electrocasnice, după cum urmează: mobilier întreg sau componente ( canapele, fotolii, scaune, mese), alte componente din lemn, saltele,uși, ferestre, obiecte sanitare (căzi baie, vase toaletă, cabine dus), biciclete, jucării,plăpumi, covoare, parbrize, oglinzi de mari dimensiuni, alte obiecte de mari dimensiuni. Deșeurile vor fi colectate în locații special amenajate prin aport voluntar, sau de la limita de proprietate (la poartă) pe străzile principale de către operatorul de colectare și transport.”, transmite Primaria Niculești
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News