În prag de sărbătoare, orașul Răcari strălucește de tradiție și bucurie. Primarul Marius Caraveţeanu este de 15 ani, ajutorul de nadejde al lui Moș Crăciun.
![În prag de sărbătoare, orașul Răcari strălucește de tradiție și bucurie. Primarul Marius Caraveţeanu este de 15 ani, ajutorul de nadejde al lui Moș Crăciun.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/12/mos-craciun-la-racari-db.jpg)
„De-a lungul ultimilor 15 ani, am reușit să aducem magia sărbătorilor în fiecare școală din Răcari, oferind copiilor întâlnirea așteptată cu Moș Crăciun.
![În prag de sărbătoare, orașul Răcari strălucește de tradiție și bucurie. Primarul Marius Caraveţeanu este de 15 ani, ajutorul de nadejde al lui Moș Crăciun.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/12/mos-craciun-la-racari-db2.jpg)
Într-un regal de colinde și veselie, Moș Crăciun, înconjurat de Crăciunițe și spiriduș, a făcut popas la Grădinița Ghimpați, Școala Răcari, Grădinița Răcari și Liceul Răcari. Copiii au pregătit cu emoție cântece și poezii, iar Moșul le-a răsplătit entuziasmul cu daruri pline de generozitate.
![În prag de sărbătoare, orașul Răcari strălucește de tradiție și bucurie. Primarul Marius Caraveţeanu este de 15 ani, ajutorul de nadejde al lui Moș Crăciun.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/12/mos-craciun-la-racari-db3.jpg)
A doua zi Moșul alături de ajutoarele sale, a vizitat Grădinița cu program prelungit din Ghergani, unde copiii așteptau nerăbdători. Fiecare poezie și fiecare cântec al micuților au fost răsplătite cu zâmbete și daruri.
Traseul a continuat la Grădinița cu program normal, apoi la Școala Ghergani, unde uralele și aplauzele copiilor au întâmpinat cu căldură sosirea lui Moș Crăciun. Fiecare unitate școlară a fost o oprire plină de bucurie și emoție, iar Moșul și-a îndeplinit misiunea cu inimă deschisă.
De la Grădinița Mavrodin la Școala Colacu și Grădinița Săbiești, Moșul a fost întâmpinat cu aceeași bucurie contagioasă, mulțumindu-i pentru darurile aduse. În final, Moșul a ales să aducă zâmbete și în inimile bătrânilor de la Centrul Rezidential pentru Persoane Vârstnice Ghergani. Colindele corului de copii au împărțit căldură și emoție, creând un moment memorabil pentru cei în vârstă.
Până data viitoare să auzim numai de bine!” , a transmis Marius Caraveteanu, primarul orașului Răcari
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News