În ședința Consiliului Judeţean Dâmbovița, s-a mai făcut un pas important pentru construirea parcării supraetajate din curtea Spitalului Județean de Urgență din Târgoviște.
A fost aprobată predarea către Compania Națională de Investiții a terenului pe care urmează a fi ridicată parcarea, în aceeași hotărâre Consiliul Județean Dâmbovița asumându-și cheltuielile necesare asigurării racordurilor la utilități.
![În ședința Consiliului Judeţean Dâmbovița, s-a mai făcut un pas important pentru construirea parcării supraetajate din curtea Spitalului Județean de Urgență din Târgoviște.](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/oarcare-spital2.jpg)
În baza studiului de fezabilitate realizat de administrația județeană, C.N.I. urmează să scoată la licitație proiectarea tehnică și execuția acesteia.Parcarea din curtea spitalului va fi dispusă pe 5 etaje si3va avea 332 de locuri.
Aici vor fi stații de încărcare a 20 de automobile electrice, dar și 14 locuri pentru autoturismele persoanelor cu dizabilități.
Valoarea investiției se ridică la peste 56.000.000 de lei.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News