Incendiu la o casă din comuna Contești, fără victime, pompierii au fost solicitați să intervină.
La fața locului au ajuns rapid echipaje de la Garda de Intervenție Răcari și Detașamentul de Pompieri Titu, care au acționat cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, precum și un echipaj SMURD.

La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta pe o suprafață de aproximativ 60 de metri pătrați, dar intervenția promptă a pomperilor a făcut ca flăcările să fie lichidate în scurt timp.
„Intervenția noastră a fost rapidă și eficientă. Suntem bucuroși că nu au fost victime, iar pagubele au fost limitate”, a declarat un reprezentant al ISU.
Echipele de intervenție au lucrat și pentru a înlătura efectele negative ale incendiului, iar autoritățile vor investiga cauzele care au dus la izbucnirea focului.