INEDIT: O expoziție-surpriză este deschisă, timp de două săptămâni, la Galeria FramingArt din Târgoviște. Ineditul se regăsește sub forma lucrărilor de grafică, ce reprezintă bancnote-unicat supradimensionate, realizate de elevii din clasele a XI-a și a XII-a B, de la Liceul de Arte „Bălașa Doamna”.
![INEDIT: O expoziție de grafică, ce reprezintă bancnote-unicat, este deschisă, timp de două săptămâni, la Galeria FramingArt din Târgoviște](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/bancnote-unicat.jpg)
Neașteptat este faptul că în locul portretelor celebre, autorii au realizat compoziții ce integrează autoportrete și elemente ce definesc propriile personalități.
![INEDIT: O expoziție de grafică, ce reprezintă bancnote-unicat, este deschisă, timp de două săptămâni, la Galeria FramingArt din Târgoviște](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/bancnote-unicat-.jpg)
Atmosfera din momentul vernisajului a fost caracterizată de interes, curiozitate, entuziasm, iar la final, autorii au primit diplome de apreciere din partea gazdelor și meritate felicitări.
Trebuie să recunoaștem că ideea temei de atelier a fost una foarte inspirată, fapt datorat d-rei prof. Maria Magdalena ALECU, îndrumător al elevilor-autori.