ÎNGRIJORĂTOR, în ultimele ore, doi șoferi au fost depistați la volan pe străzile din Târgoviște, sub influența substanțelor psihoactive, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Târgoviște au depistat, pe raza localității, un bărbat, de 20 de ani, în timp ce conducea un autoturism, deși s-ar fi aflat sub influența unor substanțe psihoactive.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Tot astăzi, 21 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat, pe raza municipiului Târgoviște, un alt bărbat, de 21 de ani, în timp ce conducea un autoturism, deși s-ar fi aflat sub influența unor substanțe psihoactive.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unii vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News