Azi, pe data de 22 octombrie, se va efectua o întrerupere programată a furnizării apei potabile în întreaga comuna Vulcana Pandele. Această măsură este necesară pentru a permite efectuarea unei intervenții de remediere la o avarie înregistrată pe coloana principală din zona Brănești.
Se estimează că lucrările de reparare vor fi finalizate în timp util, iar furnizarea apei potabile va putea fi reluată. Cu toate acestea, se preconizează că distribuția normală a apei va fi restabilită în jurul orei 15:30 astăzi.
În numele furnizorului de apă și al autorităților locale, ne cerem scuze pentru orice disconfort sau neplăceri pe care această întrerupere le-ar putea cauza locuitorilor comunei Vulcana Pandele. Înțelegem importanța apei potabile pentru fiecare gospodărie și ne străduim să remediem situația cât mai rapid posibil pentru a minimiza impactul asupra comunității. Vă mulțumim pentru înțelegere.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News