La Jandarmeria Dâmbovița fac primul stagiu de practică 13 elevi jandarmi de la Drăgăşani, în perioada 1 august – 19 octombrie a.c..
După ce vor urma un program de acomodare, elevii vor fi repartizaţi la structurile de ordine și siguranță publică din localitățile Târgoviște, Moreni, Titu și Pucioasa.
![La Jandarmeria Dâmbovița fac primul stagiu de practică 13 elevi jandarmi de la Drăgăşani](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/08/ijj-dambovita-1024x764.jpg)
Viitorii subofițeri jandarmi vor avea posibilitatea să-şi pună în practică noţiunile teoretice dobândite în timpul orelor de curs și vor fi îndrumaţi, pe tot parcursul stagiului, de tutori jandarmi cu experienţă în activitatea profesională.