La Poiana, administrația locală a realizat trei locuri de joacă ultramoderne, o promisiune onorată de primarul Marian Șerban.
![La Poiana, administrația locală a realizat trei locuri de joacă ultramoderne](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/04/MARIAN-SERBAN-POIANA.bmp)
Primul loc de joacă a fost realizat în satul de centru, amplasat lângă Căminul Cultural, altul în satul Poienița – la Centrul de Zi și celălalt în Poiana de Jos – pe strada Teiului.
![La Poiana, administrația locală a realizat trei locuri de joacă ultramoderne](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/04/MARIAN-SERBAN-POIANA.bmp)
Investiția, în valoare totală de aproximativ 350.000 de lei, a fost realizată din fonduri europene nerambursabile, obținute de administrația publică locală prin intermediul Grupului de Acțiune Locală Titu din care face parte.