Liceul de Arte „Bălașa Doamna” din Târgoviște sărbătorește 66 de ani de la înființare, cum altfel decât printr-o dublă manifestare artistică, în data de 23 noiembrie 2023:
![Liceul de Arte "Bălașa Doamna" din Târgoviște sărbătorește 66 de ani de la înființare](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/balasa-doamna.jpg)
– vernisajul expoziției „Picturalitatea cifrei și a literei”, cu lucrări realizate de elevi de la specializarea arte plastice, sub îndrumarea dnei prof. Larisa Harea, începând cu ora 16:00;
![Liceul de Arte "Bălașa Doamna" din Târgoviște sărbătorește 66 de ani de la înființare](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/11/balasa-doamna-targoviste.jpg)
– un concert aniversar, susținut de elevi de la specializarea muzică, desfășurat în Amfiteatrul „George Enescu”, începând cu ora 17:00.
Pentru ambele evenimente intrarea este liberă!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News