Noua parcare de pe strada Cornel Popa, care deserveste cel de-al treilea punct de acces în Parcul Chindia și Grădina Zoologică, acesta urmând să fie deschis publicului în câteva zile.
Chiar primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan a anunțat că în numai câteva zile, vom avea o nouă intrare în parcul Chindia, într-o zonă diametral opusă intrărilor existente!
„Astfel, pe strada Cornel Popa, în zona skatepark și a pasarelei de acces pe Mihai Bravu, se află în curs de finalizare o nouă intrare către parc și Grădina Zoologică, dar și o parcare auto, atât pentru autobuze, cât și pentru autoturisme, investiții de natură să contribuie la diminuarea aglomerației din zonele de acces în Parcul Chindia.
În cursul acestui an, dacă semnăm finanțarea, vor debuta și lucrările de reabilitare a parcului, în integralitatea sa!”, a transmis primarul municipiului Târgoviște, Cristian Daniel Stan
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI