Oaspeți de seamă la Târgoviște, primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan alături de Corneliu Stefan, președinte al Consiliului Județean Dâmbovița și de Claudia Gilia, prefectul județului Dâmbovița, i-a urat bun venit la Târgoviște Excelenței Sale, Ilyana Yotova, vicepreședintele Republicii Bulgaria, însoțită de Excelența Sa, Radko Vlaykov, Ambasadorul Extraordinar și Plenipotențiar al Republicii Bulgaria în România.
![Oaspeți de seamă la Târgoviște, primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan alături de Corneliu Stefan, președinte a](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/PASTELE-CAILOR-TGV.jpg)
Vizita unuia dintre cei mai importanți demnitari străini care au venit vreodată în Târgoviște, a fost prilejuită de evenimentul tradițional „Tudorița”, cunoscut și sub numele de „Paștele cailor”, sărbătoare unică în peisajul cultural românesc, organizată de frumoasa comunitate bulgară din cartierul Matei Voievod din Târgoviște.
![Oaspeți de seamă la Târgoviște, primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan alături de Corneliu Stefan, președinte a](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/03/PASTELE-CAILOR-TGV2.jpg)
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI