Orașul Găești a sărbătorit 1 Decembrie și a intrat în spiritul sărbătorilor de iarnă, au fost aprinse și luminițele de Crăciun, administrația locală condusă de primarul Gheorghe Grigore a pregătit evenimente deosebite dedicate Zilei Naționale.
La Monumentul Eroilor au fost depuse coroane în cinstea eroilor care au căzut pe câmpul de luptă pentru România Mare. Nu a lipsit tradiționa Paradă cu torțe. La ceas de seară a fost aprins și iluminatul festiv . Edilul Gheorghe Grigore a transmis și un mesaj găeștenilor:
![Orașul Găești a sărbătorit 1 Decembrie și a intrat în spiritul sărbătorilor de iarnă, au fost aprinse și luminițele de Crăciun](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/12/parada-gaesti.jpg)
” Dragii mei găeșteni, am sărbătorit împreună Ziua Națională a României.
S-au depus coroane de flori la Monumentul Eroilor, am avut o minunata paradă cu torțe, impreuna am aprins iluminatul festiv si ne-am bucurat de un super concert alaturi de Adda.
Participarea dumneavoastră într-un număr foarte mare demonstrează încrederea pe care o aveți în administrația locală și pe zi ce trece Găeștiul devine o mare familie.
Vă mulțumesc că ne sunteți aproape la toate evenimentele organizate.
Felicit colectivul Casei de Cultură condus de doamna director Andreea Duta pentru organizarea ireproșabilă.
De asemenea mulțumesc Poliției Naționale, Jandarmeriei, Poliției Locale, Administratiei Nationale a Penitenciarelor, Pompierilor și preoților pentru colaborare.
La mulți ani!” a transmis primarul Gheorghe Grigore
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News