Pasajul din zona Pavcom, s-a turnat și ultimul strat de asfalt este vorba despre proiectul de reabilitare a pasajului peste calea ferată de pe DN 72, (zona Pavcom), investiție care a presupus reabilitarea completă a obiectivului, de la structura de rezistență, până la refacerea integrală a căii de rulare, a trotuarelor, a hidroizolației sau a parapeților.
” Urmează realizarea rosturilor de dilatație, aceasta reprezentând și ultima intervenție înaintea realizării marcajelor rutiere.
Pasajul în discuție este cel de-al patrulea pasaj rutier care se reabilitează în ultimii 3 ani de către administrația locală târgovișteană, după pasajul de pe strada Petru Cercel, cel de la Aninoasa sau cel de la Teiș.
Totodată, au fost construite și 2 poduri noi, respectiv podul nou de la Teiș și pasarela de pe strada Cornel Popa. ” a anunțat primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan
Finanțarea investiției este asigurată din fonduri europene!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News