Penitenciarul Mioveni participă la Coaching Transformațional pentru eficientizarea administrației penitenciarelor, o inițiativă menită să aducă schimbări semnificative în modul în care se desfășoară activitățile în instituție. Sub titlul „Coaching Transformațional în Administrația Națională a Penitenciarelor”, se evidențiază importanța adaptării la noile cerințe și modalități de gândire pentru a eficientiza utilizarea resurselor.
![Penitenciarul Mioveni participă la Coaching Transformațional pentru eficientizarea administrației penitenciarelor, o inițiativă menită](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/PENITENCIARUL-MIOVENI.jpg)
Potrivit anunțului, Penitenciarul Mioveni va participa la primele cursuri autorizate care vizează actualizarea „mindsetului” personalului. Această actualizare este considerată esențială pentru a identifica soluții adecvate și pentru a stimula și maximiza performanțele individuale și colective.
Un aspect cheie al acestui proces de transformare îl reprezintă conștientizarea și golirea minții de prejudecăți și constrângeri, urmată de o reflectare profundă asupra situațiilor existente. Această abordare este fundamentală pentru a deschide calea către noi perspective și soluții inovatoare.
![Penitenciarul Mioveni participă la Coaching Transformațional pentru eficientizarea administrației penitenciarelor, o inițiativă menită](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/02/PENITENCIARUL-MIOVENI2.jpg)
Pregătirea în cadrul acestui program va continua până la data de 08.03.2024, moment în care participanții vor fi supuși unei evaluări finale. Se așteaptă ca toți cei implicați să își dezvolte abilitățile specifice unui coach de succes și să adopte o abordare a comunicării creative, care să faciliteze schimbarea și să încurajeze evoluția pozitivă.
În încheiere, mesajul transmis este unul de optimism și determinare: „Creăm ceea ce vedem și îndreptăm mintea către ceea ce este POZITIV și POSIBIL!” Această filozofie reflectă angajamentul Penitenciarului Mioveni de a investi în dezvoltarea personală a angajaților și de a promova o cultură organizațională orientată către progres și îmbunătățire continuă.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News