POLIȚIA ROMÂNĂ: Ne pregătim, ne pregătim și iar ne pregătim! Polițiștii cu sprijinul de la Direcția Pregătire Profesională, au parte de cea mai bună îndrumare, iar unul dintre paliere este conducerea autovehiculelor din dotare, în regim variat de viteză, cu diferite suprafețe de rulare!
Recent, au finalizat un astfel de modul de pregătire, cu o durată de 3 zile consecutive, în care polițiștii au beneficiat de o instruire complexă.
Creșterea permanentă a capacității de intervenție la evenimente și eficientizarea componentei de mobilitate a polițiștilor rutieri sunt priorități instituționale și în acest an.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News