Pompierii dâmbovițeni s-au luptat ore bune cu focul izbucnit pe dealurile din Ocnița, incendiul de vegetație uscată a fost destul de puternic, pentru gestionarea situației de urgență au acționat pompierii de la ISU Dâmbovița cu o autospecială de stingere și o autospecială de primă intervenție și comandă.
La locul incendiului pompierii au constatat că acesta se manifestă pe o suprafață de cca. 10000 mp.
S-a acționat pentru localizare si lichidarea tuturor focarelor.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News