Primăria Târgoviște alături de elevii și cadrele didactice din Târgoviște, a marcat Săptămâna Verde, printr-o amplă acțiune de plantare în noul parc din zona Complexului de Natație Târgoviște.
![Primăria Târgoviște alături de elevii și cadrele didactice din Târgoviște, a marcat Săptămâna Verde](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/cristian-stan-targoviste-.jpg)
Săptămâna verde la Târgoviște și peste 1500 de arbori, flori și arbuști plantați astăzi în parcul de lângă Complexul Turistic de Natație!
![Primăria Târgoviște alături de elevii și cadrele didactice din Târgoviște, a marcat Săptămâna Verde](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/cristian-stan-targoviste-2.jpg)
„Mulțumesc celor peste 1000 de elevi târgovișteni, cadre didactice și părinți care au participat la această activitate!”, a transmis primarul municipiului Târgoviște, Cristian Daniel Stan