Proiectul local „Cum să creștem sănătoși” la Grădinița cu Program Prelungit nr.15 Târgoviște, preșcolarii grupei mari „Albinuțele” au învățat împreună cu Fifi și Bondarel, ce înseamnă comportamentele sănătoase.
![Proiectul local "Cum să creștem sănătoși" la Grădinița cu Program Prelungit nr.15 Târgoviște, preșcolarii grupei mari "Albinuțele"](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/targoviste-2.jpg)
Fifi și Bondarel sunt cei doi prieteni ai copiilor din cadrul proiectului local „Cum să creștem sănătoși”. Coordonați de doamnele educatoare Antohe Monica și Diaconeasa Elena-Simona, copiii au desfășurat o serie de activități interactive, în cadrul cărora și-au dezvoltat cunoștințele cu privire la stilul de viață sănătos și componentele sale: odihna, mișcare, alimentație sănătoasă, dezvoltare emoțională și relații armonioase bazate pe comunicarea asertivă.
![Proiectul local "Cum să creștem sănătoși" la Grădinița cu Program Prelungit nr.15 Târgoviște, preșcolarii grupei mari "Albinuțele"](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/05/targoviste-1.jpg)
Proiectul local „Cum să creștem sănătoși” este implementat în județul nostru de Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Dâmbovița in colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița și Casa Corpului Didactic Dâmbovița.