„Nu este o simplă promisiune! Este o certitudine și nu voi lăsa pe absolut nimeni, prin jocuri mărunte în goana către nicăieri, să pună piedici unor proiecte care, odată implementate, vor face din județul Dâmbovița centrul acestei regiuni.
Dâmbovița, un județ cu oameni harnici și cu un potențial economic uriaș, a fost ținut prea mult timp într-un con de umbră! Am reușit însă să demonstrăm tuturor că aici lucrurile s-au schimbat radical în ultimii trei ani și că acest județ a intrat pe drumul cel bun!
Mulțumesc fiecărui dâmbovițean în parte pentru sprijinul acordat!
Tocmai de aceea, vă asigur că, și în 2024, dar și în anii care îi vor urma, vom continua să muncim împreună pentru dezvoltarea județului nostru! Cu ajutorul lui Dumnezeu, vom face tot ceea ce este mai bun pentru Dâmbovița.
Noul An să vă aducă sănătate, bucurii și liniște în case!
La Mulți Ani, Dâmbovița!
La Mulți Ani, dâmbovițeni!”
Corneliu Stefan
Președintele Consiliului Județean și al PSD Dâmbovița