![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/caragiale8-768x1024.jpg)
Sunt în plin proces de modernizare mai multe străzi din comuna I.L.Caragiale, zilele acestea.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/caragiale9-768x1024.jpg)
Este vorba despre asfaltarea străzilor Tufeni, Bărăscu, Geroasa, Grădina Mare, Seceni și Canal Ostroveanu.
Acest proiect are ca sursa de finanțare fonduri guvernamentale prin programul național Anghel Saligny.
” Tot prin programul național de finanțare Anghel Saligny am introdus canalizare în satul Ghirdoveni pe străzile Școlii, Bisericii (partea de jos), Pirsesti, C.A.P, Danciu, Filip și Parcele – urmează în maxim două luni să semnăm recepția lucrării!”, a transmis primarul comunei I.L.Caragiale, Adrian Năstase