![România este vicecampioană europeană la tenis de masă](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/09/tenis-de-masa-vicecampiona.jpg)
România este vicecampioană europeană la tenis de masă, Elizabeta Samara, Bernadette Szocs, Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Elena Zaharia și antrenorii Viorel Filimon și Mihaela Șteff repetă performanța din 2019 și urcă România pe podiumul continental, cucerind medalia de argint la Campionatul European 2023, Malmo.
România a încheiat partida cu Germania cu scorul de 0-3, însă fetele noastre au luptat cu onoare și ne-au făcut mândri. Le mulțumim și le felicităm pentru jocul de calitate și pentru rezultatul de astăzi!
Felicitări, Elizabeta Samara, Bernadette Szocs și Andreea Dragoman! Felicitări antrenorilor Viorel Filimon și Mihaela Șteff! Felicitări Federației Române de Tenis de Masă!
![România este vicecampioană europeană la tenis de masă](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/09/tenis-de-masa.jpg)
Bravo, România!
Desfășurarea finalei România – Germania 0-3
Elizabeta Samara – Xiaona Shan 0-3 (6-11, 8-11, 8-11)
Bernadette Szocs – Ying Han 1-3 (16-14, 8-11, 8-11, 10-12)
Andreea Dragoman – Nina Mittelham 2-3 (11-5, 9-11, 11-8, 6-11, 10-12)
Foto : Federația Română de Tenis de Masă
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News