S-a dat startul lucrărilor de reabilitare și pe Calea Câmpulung, o arteră rutieră intens circulată, iar intervențiile în cadrul celui mai mare proiect de modernizare a infrastructurii rutiere din municipiul Târgoviște din ultimii 10 ani, continuă!
![S-a dat startul lucrărilor de reabilitare și pe Calea Câmpulung, o arteră rutieră intens circulată, iar intervențiile în cadrul celui](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/08/calea-campulung-targoviste1.jpg)
Investiția, finanțată în cadrul Programului Național „Anghel Saligny”, presupune refacerea integrală a părții carosabile, a trotuarelor (puternic deteriorate), dar și lucrări de preluare a apelor pluviale!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News