Se lucrează la sistematizarea zonei aferente Grădiniței noi din cartierul Sagricom, care pe 5 septembrie își deschide porțile.
Primarul Cristian Stan monitorizează cu mare strictețe ritmul lucrărilor. Acum sunt in plin proces de execuție lucrările privind sistematizarea completă a zonei aferente, inclusiv prin realizarea unei parcări, asfaltarea străzilor adiacente și extinderea
![Se lucrează la sistematizarea zonei aferente Grădiniței noi din cartierul Sagricom](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/07/gradinita-sabricom.jpg)
rețelei de iluminat public. În imediata vecinătate a grădiniței, administrația locală târgovișteană va construi o creșă, tot din fonduri nerambursabile, dar și un teren de sport multifuncțional.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News