Se modernizează trecerea la nivel cu calea ferată din satul Văcărești, investiția este posibilă datorită demersurilor facute de primarul Romică Stoica cu sprijinul luo Corneliu Stefan -președintele Consiliului Județean Dâmbovița și Ionut Savoiu – secretarul de Stat la Ministerul Transporturilor .
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/08/vacaresti-db-1024x658.jpg)
” Reușim să începem un proiect important și să aducem un plus de confort tuturor celor care tranzitează această zonă.”, a transmis primarul comunei Văcărești, Romică Stoica