Toți școlarii și preșcolarii de la Niculești, au primit daruri de la Moș Crăciun , primarul Dorinel Soare a fost ajutorul bătrânelului cu barba ninsă albă.
![Toți școlarii și preșcolarii de la Niculești, au primit daruri de la Moș Crăciun , primarul Dorinel Soare a fost ajutorul bătrânelului cu barba ninsă albă .](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/12/mos-craciun-niculesti.jpg)
Rând pe rând, elevii școlilor și grădinițelor din comuna Niculești s-au întâlnit cu Moș Crăciun și au primit câte un cadou iar cei mai mici s-au întrecut să-i spună poezii și să cânte colinde.
Primarul Dorinel Soare spune că deja este o tradiție să ofere cadouri copiilor înaintea sărbătorilor de iarnă.
“Noi în fiecare an le pregătim câte un cadou copiilor din comună. Este o tradiție pe care o păstrăm cu sfințenie ”, a spus Dorinel Soare, primarul comunei Niculești
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News