Un lan de grâu cuprins de flăcări în cartierul Priseaca, municipiul Târgoviște, în primă fază au acționat două echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere de la Detașamentul Târgoviște.
La locul incendiului pompierii au constatat că acesta se manifesta liniar pe o lungime de cca. 700m.Fortele de intervenție au fost suplimentate cu încă două autospeciale de stingere, una de la Detașamentul Târgoviște și cealaltă de la Garda Voinești.Incendiul din Priseaca a fost lichidat.
![Un lan de grâu cuprins de flăcări](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2022/07/lan-de-grau-in-flacari-targoviste.jpg)
Din fericire, în zona s-au aflat și două utilaje agricole (combina) cu care au fost trasate linii pe lungimea de manifestare a focului și au limitat extinderea la restul suprafeței nerecoltate.
Pompierii au stins toate focarele identificate
Suprafața afectată de flăcări este de cca. 41 ha.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News