Decizia importantă a fost luată aseară de Biroul Permanent Județean al PSD Dâmbovița. Marian Tănase, viceprimarul comunei Șotânga și membru activ al PSD, a fost propus pentru funcția de subprefect al județului.
Această numire vine în urma vacantării postului de subprefect, după ce Corneliu Sălișteanu a fost ales în funcția de rector al Universității „Valahia”.
Candidatura lui Marian Tănase a fost agreată și susținută unanim de către Biroul Permanent Județean, marcând o nouă etapă în conducerea administrației județene.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News Știri de ultima oră și AICI