Administrația locală de la Vulcana Pandele se pregătește de sosirea Primăverii, pregătește momente inedite pentru doamne și domnișoare.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/03/radu-vasile.jpg)
Florina Voicu, directorul Căminului Cultural Izvor de Apă Vie deja pregătește decorul.
![](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/03/vulcana-p.jpg)
Mărțișorul este considerat simbolul renașterii naturii și marchează venirea primăverii. Acesta este confecționat dintr-un fir alb și unul roșu. Roșul semnifică dragoste pentru tot ce este frumos amintind de culoarea sângelui tânărului voinic. Albul simbolizează sănătate și puritate. ” Vă dorim o primăvară plină de zâmbete și bucurii!” a transmis administrația locală de la Vulcana Pandele