În dotare ISU Dâmbovița, a intrat a doua autospecială de intervenție cu capacitate de 10.000 litri de apă pentru stingerea incendiilor în mediul urban și rural, fiind distribuită în raionul de intervenție al Detașamentului de Pompieri Titu.
Aceasta este destinată intervenției pentru stingerea incendiilor în mediul urban și rural ce necesită cantități însemnate de substanțe stingătoare, punându-se accent pe deplasarea rapidă, realizarea în timp scurt a dispozitivului de intervenție și utilizarea apei cu randament ridicat de stingere.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News