Autospecială de intervenție nouă la Detașamentul de Pompieri Găești, aceasta face parte din cele 15 autospeciale de stingere cu capacitatea de 4.000 de litri de apă, din totalul celor 276 care vor fi achiziționate în cadrul Proiectului VIZIUNE 2020, finanțat prin Programul Operațional Infrastructură Mare.
Autospeciala este destinată intervenției pentru stingerea incendiilor în mediul urban și rural ce necesită cantități însemnate de substanțe stingătoare, punându-se accent pe deplasarea rapidă, realizarea în timp scurt a dispozitivului de intervenție și utilizarea apei cu randament ridicat de stingere.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News