În miezul nopții, o gospodărie din satul Râncaciov, comuna Dragomirești a fost cuprinsă de flăcări. La ora 02:15, pompierii au fost alertați și au intervenit rapid cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD pentru a gestiona situația de urgență.
![Casă din comuna Dragomirești cuprinsă de flăcări în miez de noapte, pompierii au intervenit prompt](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/03/casa-in-flacari.jpg)
Ei au constatat că incendiul a izbucnit la nivelul acoperișului, pe o suprafață de aproximativ 150 de metri pătrați. Pompierii au acționat imediat pentru a stinge flăcările și a împiedica răspândirea lor.
Din fericire, nu s-au înregistrat victime în urma acestui incident nefericit.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News