CSM Târgoviște a câștigat meciul 2 din finala mică a Campionatului National de Volei Feminin, în deplasare contra CS Rapid București!
Într-un duel de excepție, CSM Târgoviște și-a adjudecat o victorie importantă în al doilea meci din finala mică a Campionatului Național, înfruntând CS Rapid București pe terenul acestora.
![CSM Târgoviște a câștigat meciul 2 din finala mică a Campionatului National de Volei Feminin, în deplasare contra CS Rapid București!](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/VOLEI1.jpg)
Partida intens disputată a oferit un spectacol senzațional spectatorilor prezenți în sala de sport, iar rezultatul final, 3-2 în favoarea echipei noastre, a demonstrat abilitățile și determinarea fetelor.
În ciuda presiunii și a adversarului redutabil, echipa noastră a reușit să-și impună jocul în fața CS Rapid București. Cu atacuri precise și un spirit de echipă remarcabil, voleibalistele au demonstrat de ce sunt considerate o formație de temut.
Cele cinci seturi disputate au fost echilibrate, fiecare echipă oferind momente de excelență și acțiuni spectaculoase.
Scorul final dintre CS Rapid București-CSM Târgoviște: 2-3 (22-25; 25-13; 25-12; 15-25; 13-15).
Următoarele meciuri din finala mică se anunță la fel de palpitante, iar fanii sunt așteptați în număr cât mai mare pentru a-și susține echipa, de data aceasta în Sala Ioan Valerian din Târgoviște.
Felicitări tuturor pentru acest rezultat! Mereu alături de voi!