DRUMUL MAȘINILOR RĂSTURNATE, DJ 711 Comișani, se pare că șoferii calcă pedala de accelerație, dornici să profite de șoseaua proaspăt reabilitată, însă sunt inconștienți de faptul că o clipă de neatenție îi poate costa viața.
Vineri, 31 martie, DJ 711 Comișani, la intervale de timp diferite, două accidente s-au produs, mașinile s-au răsturnat.
![DRUMUL MAȘINILOR RĂSTURNATE](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/03/accident-comisani-db.jpg)
Primul accident s-a produs în jurul prânzului iar cel de-al doilea la lansarea întunericului.
Au acționat pompierii Detașamentului Târgoviște cu o autospecială de intervenție, o autospecială de descarcerare și cu o ambulanță SMURD, iar SAJ DB cu un echipaj.
![DRUMUL MAȘINILOR RĂSTURNATE](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2023/03/accident-comisani-3.jpg)
La locul accidentului, echipajele de intervenție au găsit două persoane rănite, neîncarcerate. Acestea au fost asistate la fața locului de către echipajele medicale.
Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor la locul evenimentului rutier.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News