Elena Daniela Iosif, elevă în clasa a XII-a la Colegiul Național ”Constantin Carabella” a participat la etapa națională a Olimpiadei de Argumentare, Dezbatere și Gândire critică „Tinerii dezbat” 2023 care s-a încheiat pe 07.09.2023, cu o veste foarte bună.
Elena Daniela Iosif, elevă în clasa a XII-a la Colegiul Național ”Constantin Carabella” din Târgoviște, coordonată de doamnele profesoare Popa Monica și Leașu Manina, s-a calificat în lotul lărgit în vederea participării la etapele internaționale ale olimpiadelor și concursurilor de dezbateri.
Turneul de preselecție pentru lotul lărgit organizat de Ministerul Educației constă în meciuri de dezbatere în limba engleză, moțiunile pe baza cărora au argumentat elevii au fost anunțate doar cu o oră înainte de meciul propriu-zis.
Felicitări, Elena! Mult succes in turneele viitoare!
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News