Important! Inspectoratul pentru Situații de Urgență Dâmbovița informează faptul că, începând cu data de 01 ianuarie 2024, documentațiile pentru obținerea avizului/autorizației de securitate la incendiu/protecție civilă se vor depune exclusiv online. Prin excepție, până în data de 31.03.2024, documentațiile tehnice de proiectare se pot depune și în format letric.
![Important! Inspectoratul pentru Situații de Urgență Dâmbovița informează faptul că, începând cu data de 01 ianuarie 2024, documentațiile pentru obținerea](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/01/avize-isu-dambovita.jpg)
Reprezentanții ISU Dâmbovița reamintesc persoanelor fizice și reprezentanților instituțiilor, operatorilor economici, unităților administrativ – teritoriale din județ că, încă din prima zi a lunii ianuarie 2024, solicitările din domeniul avizării/autorizării privind securitatea la incendiu/protecție civilă, inclusiv pentru punctele de vedere, se vor depune exclusiv în format electronic, însoțită de semnătura electronică autorizată a beneficiarilor sau a proiectanților/ verificatorilor/experților tehnici atestați, după caz
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News