Incendiu la o stână dezafectată din comuna Ulmi , totul s-a întâmplat noaptea trecută, pompierii dâmbovițeni au intervenit în jurul orei 00:20, pe str. Islazului.
Pentru gestionarea situației de urgență au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Târgoviște cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.
La locul incendiului pompierii au constatat că incendiul se manifesta la elementele de construcție, pe o suprafață de cca. 30 mp.
În continuare, s-a acţionat pentru lichidarea incendiului și înlăturarea efectelor negative.
Din fericire, nu au fost identificate vicitme
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News