Jandarmii dâmbovițeni au depistat doi bărbați care faceau comerț ambulant cu produsele contrafăcute, produsele cu denumirile unor mărci de renume au fost confiscate de jandarmi în Târgul Anual Titu
Jandarmii dâmbovițeni au depistat două persoane care abordau trecătorii pentru a le oferi spre vânzare produse contrafăcute în Târgul Anul Titu organizat weekend-ul trecut, în zona Hagioaica.
În urma verificărilor efectuate asupra a doi bărbați, în vârstă de 20, respectiv 35 de ani, au fost găsite mai multe unelte de uz gospodăresc și parfumuri cu numele unor mărci de renume.
Marfa a fost ridicată în vederea confiscării, pe bază de proces-verbal, iar celor în cauză li s-au întocmit actele de sesizare pentru “punerea în circulație a unor produse purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice ori similare”.
Pentru un plus de siguranţă, recomandăm cetăţenilor să anunţe cea mai apropiată patrulă de ordine publică dacă sunt abordaţi de necunoscuţi care le oferă spre vânzare diverse produse şi să nu încurajeze astfel de fapte.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News