Județul Dâmbovița este din nou sub AVERTIZARE METEOROLOGICĂ, potrivit meteorologilor este un COD PORTOCALIU valabilă pentru județul Dâmbovița în intervalul 24 decembrie, ora 10 – 24 decembrie, ora 20
Fenomene vizate: vântul va sufla cu viteze de peste 110…120 km/h, va fi viscol puternic, vizibilitate foarte redusă și zăpadă troienită în zona înaltă montană (în general la peste 1500 m).
AVERTIZARE METEOROLOGICĂ COD GALBEN valabilă pentru județul Dâmbovița în intervalul 24 decembrie, ora 22: 00– 25 decembrie, ora 22:00
Fenomene vizate: intensificări ale vântului
La munte vor fi rafale cu viteze de 70…80 km/h, iar în zona înaltă de 90…110 km/h.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News