![Judocanul Iliuță Dobra, vicecampion național la copii U13, Sala Sporturilor „Olimpia” din Arad a găzduit, în weekend](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/judo-targoviste.jpg)
Judocanul Iliuță Dobra, vicecampion național la copii U13, Sala Sporturilor „Olimpia” din Arad a găzduit, în weekend, Finala Campionatelor Naţionale individuale de Judo pentru Juniori 4 – „U15” şi Copii – „U13”, prilej pentru sportivii de la CS Târgoviște să se remarce din plin pe suprafața de tatami.
Iliuță Dobra a devenit vicecampion al României la U13, după ce a avut parte de o evoluție foarte bună pe durata concursului. Sportivul antrenat de Ilie Torcică și-a trecut în cont medalia de argint la categoria 60 de kilograme.
Un alt rezultat remarcabil a fost obținut la U15 de Andrada Dinu. Sportiva de la CS Târgoviște pregătită tot de Ilie Torcică, a obținut medalia de bronz la categoria 36 de kilograme.
![Judocanul Iliuță Dobra, vicecampion național la copii U13, Sala Sporturilor „Olimpia” din Arad a găzduit, în weekend](https://www.dambovitapress.ro/wp-content/uploads/2024/04/judo-targoviste-.jpg)
În urma rezultatelor notabile obținute la Arad, ambii sportivi medaliați ai clubului au obținut calificarea la Campionatele Balcanice de judo (U 13 – Macedonia de Nord și U15 – Cluj-Napoca), programate în luna iunie.