PERICOL în traficul din Târgoviște, la data de 11 februarie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier au surprins un bărbat, de 23 de ani, în timp ce ar fi condus un autoturism, pe raza municipiului Târgoviște, deși s-ar fi aflat sub influența unor substanțe interzise.
Acesta a fost condus la spital pentru recoltarea de mostre biologice, iar, în urma testului preliminar efectuat, bărbatul a prezentat un rezultat pozitiv.
De asemenea, la data de 12 februarie a.c., polițiștii de la Biroul Rutier, au oprit pentru control, pe Bd. I.C. Brătianu, un autoturism condus de un bărbat de 24 de ani.
Întrucât exista suspiciunea consumului unor substanțe psihoactive, conducătorul auto a fost condus la spital.
Acesta, în urma testului efectuat, a prezentat un rezultat preliminar pozitiv, fiindu-i recoltate probe biologice.
În cauză, polițiștii au întocmit dosare penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News