Pe parcursul acestei zile, 21 iunie, polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității au fost prezenți alături de vizitatorii care s-au aflat la Curtea Domnească din municipiul Târgoviște.
Astfel, tinerii întâlniți au primit sfaturi de la polițiști, obiectivul fiind acela de a crește gradul de conștientizarea cu privire la riscurile asociate traficului și consumului de substanțe interzise.
Activitățile au fost desfășurate în cadrul proiectului ”Dincolo de aparențe”.
Urmărește Dâmbovița PRESS și pe Google News